ALTIN İĞNE (Radyofrekans) ile GELEN GÜZELLİK

dermatolog-vildan-yazıcı-1

Uzm. Dr. Vildan Yazıcı   

Son 15 yılda, medikal  estetikte altın iğne (radyofrekans)  cihazlarının  kullanımı, bu alandaki uygulayıcılar için mevcut olan tedavi yelpazesini önemli ölçüde arttırdı. Altın iğnenin prensipleri 75 yıldan uzun bir süredir radyoloji ve kardiyoloji gibi birçok farklı tıp ve araştırma dalında bu tedavi yönteminin çok yönlülüğünü ve etkinliğini vurgulayarak  kullanılmaktadır.

2000 yılından beri de, Radyofrekans tedavileri tıbbi estetikte çok yönlülükleri, etkinlikleri ve güvenlikleri nedeniyle giderek daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Cilt Üzerinde Nasıl Çalışıyor?

Altın iğne Işık kullanmak yerine, çok küçük iğneler kullanarak enerji sağlar. Bunun avantajı, enerjiyi tam olarak istediğimiz yerde ve derinlikte ve hatta çoklu derinliklerde iletmemize izin vermesidir, böylece cildin taze kollajen ve diğer sağlıklı yeni bileşenlerin üretimini uyarabiliriz. Bu bize derin, yüzeysel veya her ikisini birden kapsayan cilt koşullarını tedavi etmemizi sağlar. 

Altın İğne Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Cilt uyarılarak yeni kolajen oluşturması sağlanıyor. Aynı zamanda cildin sıkılaşması için en çok ihtiyacı olan hyaluronik asit ve elastin üretimi tetiklenerek daha sağlıklı, aydınlık ve genç görünen bir cilde ulaşılıyor.

Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

 

Yüzdeki ince kırışıklıklar ve sarkmalar, cilt gençleştirme, sivilce, akne, yanık ve yara izi gibi sorunlar, gebelik sonrası ve kilo alma sonrası oluşan çatlaklar, cilt gözeneklerini sıkılaştırma, akneli cilt sorunları, boyun, gıdı ve dekolte bölgesini gençleştirme amacıyla uygulanabilir.

Ciltte neredeyse hiç kızarıklık olmadan, işlem sonrası günlük hayata devam etmek mümkün. Tek bir seansta dahi iyileşme görülürken, bir hafta arayla 3 seans uygulanması ideal tedavi olarak öneriliyor.

Radyofrekans Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 Altın iğne, bronzlaşmış cilt dahil tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. Bu genellikle birçok lazer tedavisine üstünlüğüdür. Çünkü lazerler lekeye sebep olma ihtimaliyle genellikle yaz aylarında veya yakın zamanda güneşe maruz kalan hastalarda uygulanamaz. Altın iğnenin bir başka avantajı da, cildin ne kadar kalın veya ince olduğuna bakılmaksızın, tedavinin cildin herhangi bir katmanını hedefleyecek şekilde uyarlanmasıdır.