Bir kök hücre, insan vücudunun 220 hücre tipinden herhangi birine bölünme ve farklılaşma potansiyeline sahip olan farklılaştırılmamış bir hücredir. Kök Hücre Tedavisi (SCT), vücudun mevcut hücrelerinin iyileşmesinde ve yenilenmesinde yardımcı olması için bu hücrelerin kullanılmasıdır.

SVF kök hücre tedavisi, minimal cerrahi müdahale ile biyoteknolojik yöntemler kullanılarak hastaların adipoz (yağ) dokusundan üretilen kök hücrelerin cilde enjekte edilmesi işlemidir.Kök hücreler sorunlu bölgelere enjekte edildiğinde, hasarlı doku fonksiyonlarını geri yükler. SVF kök hücre tedavileri hem estetik hem de tıbbi nedenlerle uygulanmaktadır.

Adipoz doku SVF kök hücreleri, cildin yenilenmesini ve tedavi edilen alanın iyileşmesini destekleyen cilt hücrelerini (fibroblastlar ve keratinositler) aktive eder. Böylece cildin kaybetmiş elastikiyetini ve parlaklığını geri kazanması sağlanmış olur.

Kök hücreler başkalaşmamış hücrelerdir. Her hücre gibi üreyerek kendi benzerlerini oluşturmanın yanı sıra başkalaşarak özelleşmiş hücrelere de dönüşebilirler.

SVF yağ dokusundan üretilmiş kök hücre tedavisi cildinizin tazeliğini, pürüzsüzlüğünü ve elastisitesini yeniden kazanmasına yardımcı olur. Kendi yağ dokunuzdan üretilen kök hücreler, cildin doğal olarak yenilenmesini, gençleşmesini ve yeniden güzelleşmesini sağlar. Adipoz doku SVF kök hücreleri, doğal olarak yaşla birlikte meydana gelen tüm değişiklikleri tersine çevirir. Genç görünümün çok daha uzun sürmesini ve cerrahi ameliyatlardan kaçınmasını sağlar.

SVF yağ doku kök hücre tedavisi cildinizin tazeliğini, pürüzsüzlüğünü ve elastisitesini yeniden kazanmasına yardımcı olur. Kendi yağ dokunuzdan üretilen kök hücreler, cildin doğal olarak yenilenmesini, gençleşmesini ve yeniden güzelleşmesini sağlar. Adipoz doku SVF kök hücreleri, doğal olarak yaşla birlikte meydana gelen tüm değişiklikleri tersine çevirir. Genç görünümün çok daha uzun sürmesini ve cerrahi ameliyatlardan kaçınmasını sağlar.